Emmy Awards for Creative Arts 2018: Den komplette liste over vindere

I løbet af weekenden, lørdag 8. september og søndag 9. september, sparkede Television Academy ting ud med 70th Creative Arts Emmy Awards, anerkendelse af tekniske resultater på tv samt at dele ud nogle skuespil, vært og topprogram hædersæsonen 2017-2018 sæson



Priserne blev uddelt i Microsoft Theatre i Los Angeles, blev priserne uddelt af Bryan Cranston, the Fuller House rollebesættere, James Corden, Jane Lynch, Lisa Kudrow, Molly Shannon, Padma Lakshmi, RuPaul og værterne for Queer Eye.

En telecast af 70th Creative Arts Emmy Awards udsendes lørdag 15. september kl. 20.00 ET / PT på FXX. Se den komplette liste over vindere nedenfor:



Fremragende karakter Voice-Over performance

Seth MacFarlane, Amerikansk far!
Alex Borstein, Familie fyr ** VINNER **
Seth MacFarlane, Familie fyr
Russi Taylor, Den mest skræmmende historie nogensinde: En Mikke Mus Halloween Spooktacular
Og Castellaneta, The Simpsons


Enestående animeret program

Baymax vender tilbage (Big Hero 6: The Series)
Bob's Burgers
Rick And Morty ** VINDER **
The Simpsons
South Park


Fremragende animeret program med kort form

Eventyr tid
Robot kylling ** VINDER **
Steven Universe
Teen Titans Go!
Vi bare bjørne


Fremragende produktionsdesign til et fortællende moderne program (en times tid eller mere)

American Horror Story: Cult
Handmaid's Tale - 'Juni' **VINDER**
Handmaid's Tale - 'Frø'
Ozark
Twin Peaks




Fremragende produktionsdesign i en fortællingsperiode eller et fantasiprogram (en times tid eller mere)

Alienisten
Kronen
Game Of Thrones ** WINNER **
Den forunderlige fru Maisel
Westworld


Fremragende produktionsdesign til et fortællende program (halvtime eller mindre)

Atlanta
Barry
GLOW ** VINNER **
Grace And Frankie
Silicon Valley
Will & Grace


Fremragende produktionsdesign til en række, virkelighed eller konkurrence-serier

Bill Nye redder verden
Dans med stjernerne

Sidste uge i aften med John Oliver
Saturday Night Live ** VINNER **
Stemmen


Fremragende produktionsdesign til en sort special

Carol Burnett Show 50 års jubilæum Special
De 75. årlige Golden Globe Awards
60. årlige Grammy Awards

Jesus Kristus Superstar Live In Concert **VINDER**
Oscars

Fremragende casting til en komedieserie

Atlanta
Barry
GLOW
Den fantastiske Mrs. Maisel ** VINNER **
Silicon Valley



Fremragende casting til en dramaserie

The Crown ** VINNER **
Game of Thrones
Handmaid's Tale
Stranger Things
Westworld


Fremragende casting til en begrænset serie, film eller speciel

Attentatet mod Gianni Versace: American Crime Story ** WINNER **
gudløse
Jesus Kristus Superstar Live In Concert
Det truende tårn
Patrick Melrose


Fremragende casting til et realitetsprogram

Født sådan
Projekt landingsbane
Queer Eye
**VINDER**
RuPaul's Drag Race
Stemmen


Fremragende koreografi

Late Late Show With James Corden
Rutiner: The Greatest Showman, Crosswalk the Musical
Chloe Arnold, koreograf

Så du tror at du kan danse **VINDER**
Rutiner: Splinterny, for at få dig til at føle min kærlighed
Mandy Moore, koreograf

Så du tror at du kan danse
Rutiner: Forandring er alt, underlig frugt
Travis Wall, koreograf

Så du tror at du kan danse
Rutiner: Manden der kom væk, L-O-V-E
Al Blackstone, koreograf

Så du tror at du kan danse
Rutiner: Prisme, sig, at du ikke vil give slip
Christopher Scott, koreograf


Enestående kinematografi til en serie med flere kameraer

The Ranch
Donald A. Morgan, ASC, direktør for fotografi

Superior donuts
Patti Lee, direktør for fotografi

Will & Grace ** VINNER **
Gary Baum, ASC, direktør for fotografi


Fremragende kinematografi til en serie med et kamera (halvtime)

Atlanta ** VINNER **
Christian Sprenger, Fotografdirektør


Barry
Paula Huidobro, direktør for fotografi

Enden på den f *** ing verden
Justin Brown, direktør for fotografering

GLOW
Christian Sprenger, Fotografdirektør

Usikker
Patrick Cady, ASC, direktør for fotografi

Mozart i junglen
Tobias Datum, direktør for fotografi


Enestående kinematografi til en serie med en kamera (en time)

The Crown ** VINNER **
Adriano Goldman, ASC, ABC, Fotografdirektør


Handmaid's Tale
Colin Watkinson, direktør for fotografi

Legion
Dana Gonzales, ASC, direktør for fotografi

Den forunderlige fru Maisel
M. David Mullen, ASC, direktør for fotografi

Ozark
Ben Kutchins, direktør for fotografi

Stranger Things
Tim Ives, Fotografdirektør

Westworld
John Grillo, direktør for fotografi


Fremragende film til en begrænset serie eller film

Alienisten
PJ Dillon, ISC, Fotografdirektør

Fahrenheit 451
Kramer Morgenthau, ASC, Fotografdirektør

Genius: Picasso ** VINNER **
Mathias Herndl, direktør for fotografi

gudløse
Steven Meizler, Fotografdirektør

Twin Peaks
Peter Deming, ASC, direktør for fotografi

USS Callister (sort spejl)
Stephan Pehrsson, direktør for fotografi


Fremragende kinematografi til et nonfiction-program

Anthony Bourdain: Dele ukendt - 'Lagos'
Morgan Fallon, direktør for fotografi
Jerry Risius, direktør for fotografi
Tarik Hameedi, direktør for fotografi

Blue Planet II - 'Dybet'
Gavin Thurston, Fotografi

Blue Planet II - 'Et hav'
Ted Giffords, fotografi
Roger Munns, Fotografi

Kokebord
Adam Bricker, Fotografdirektør

Jane **VINDER**
Ellen Kuras, direktør for fotografi
Hugo van Lawick, arkivfotografering


Fremragende film til et realitetsprogram

Det fantastiske løb
Joshua Gitersonke, direktør for fotografi
Alan Uger, kinematografi af
Ryan Shaw, kinematografi af
David D'Angelo, Foto af
Petr Cikhart, Foto af

Født sådan
Bruce Ready, Fotografdirektør

Deadliest Catch
David Reichert, direktør for fotografi
Charlie Beck, direktør for fotografering
Kelvon Agee, direktør for fotografi
Ben Staley, direktør for fotografi
Josh Thomas, fotografdirektør

Livet under nul ** VINNER **
Danny Day, direktør for fotografering
John Griber, Director of Photography
Mike Cheeseman, direktør for fotografering
Simeon Houtman, direktør for fotografi
Terry Pratt, direktør for fotografi


Queer Eye
Garrett Rose, direktør for fotografi

RuPaul's Drag Race
Michael Jacob Kerber, direktør for fotografi

Fremragende kommerciel

'Alexa mister hendes stemme' - Amazon
'Earth: Shot On iPhone' - iPhone
'I det virkelige liv - Monica Lewinsky' - Anti-mobning
'Det er en tidevandsannonce' - tidevand
'The Talk' - P&G - My Black Is Beautiful **VINDER**


Udestående periode kostumer

Alienisten
The Crown ** VINNER **
Genius: Picasso
Den forunderlige fru Maisel
Outlander


Fremragende Fantasy / Sci-Fi kostumer

Fahrenheit 451
Game Of Thrones ** WINNER **
Handmaid's Tale
En række uheldige begivenheder
Westworld


Fremragende moderne kostumer

Attentatet mod Gianni Versace: American Crime Story ** WINNER **
sort-ish
imperium
Grace And Frankie
Dette er os


Fremragende kostumer til programmering af forskellige, ikke-fiktion eller virkelighed

Dans med stjernerne
Jesus Kristus Superstar Live In Concert

RuPaul's Drag Race **VINDER**
Saturday Night Live
Tracey Ullman's Show

Fremragende instruktion til en sort-serie

Andre Allen
Fuld frontal med Samantha Bee - 'Afsnit 2061'

Paul Pennolino
Sidste uge i aften med John Oliver - 'Afsnit 421'

Tim Mancinelli
Late Late Show With James Corden - 'Afsnit 0416'

Jim Hoskinson
Late Show With Stephen Colbert - 'Afsnit 438'

Carrie Brownstein
Portlandia - 'Riot Spray'

Don Roy King **VINDER**
Saturday Night Live - 'vært: Donald Glover'

Fremragende instruktion til et dokumentar / nonfiction-program

Bryan Fogel
Icarus

Board morgen **VINDER**
Jane

Ken Burns og Lynn Novick
Vietnamkrigen & bull; Afsnit 8: Verdens historie (april 1969-maj 1970)

Chapman Way og Maclain Way
Wild Wild Country - 'Del 3'

Judd Apatow
Zen Diaries Of Garry Shandling

Fremragende instruktion til et realitetsprogram

Bertram van Munster
Det fantastiske løb - 'Det er bare en million dollars, uden pres'

Patrick McManus
Amerikansk Ninja Warrior - 'Daytona Beach Qualifiers'

Nick Murray **VINDER**
RuPaul's Drag Race - '10s over hele linjen'

Ken Fuchs
Shark Tank - 'Afsnit 903'

Alan Carter
Stemmen - 'Live top 11 forestillinger'

Enestående billedredigering med et kamera til en dramaserie

Game of Thrones - 'Beyond The Wall'
Tim Porter, ACE, redaktør

Game of Thrones - 'Dragen og ulven'
Crispin Green, redaktør

Game of Thrones - 'The Spoils Of War'
Katie Weiland, ACE, redaktør

Handmaid's Tale - 'juni' **VINDER**
Wendy Hallam Martin, redaktør


Stranger Things - 'Chapter Nine: The Gate'
Kevin D. Ross, ACE, redaktør


Enestående billedredigering med et kamera til en komedieserie

Atlanta - 'Alligator Man'
Isaac Hagy, redaktør

Atlanta - 'Teddy Perkins'
Kyle Reiter, redaktør

Barry - 'Kapitel otte: Kend din sandhed'
Kyle Reiter, redaktør

Barry - 'Kapitel syv: Højt, hurtigt og ved at gå'
Jeff Buchanan, redaktør

Den forunderlige fru Maisel - 'Pilot' **VINDER**
Brian A. Kates, ACE, redaktør



Fremragende billedredigering af flere kameraer til en komedieserie

Big Bang teorien - 'The Bow Tie Asymmetry'
Peter Chakos, redaktør

Mor - 'Gale slanger og en tilstopning til hovedet'
Joe Bella, redaktør

En dag ad gangen - 'Ikke endnu'
Pat Barnett, ACE, redaktør

Roseanne - 'Darlene v. David'
Brian Schnuckel, ACE, redaktør

Will & Grace - 'Bedstefar Jack' **VINDER**
Peter Beyt, redaktør


Enestående billedredigering med et kamera til en begrænset serie eller film

The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story - 'Alene'
Emily Greene, redaktør

The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story - 'Hus ved søen'
Shelly Westerman, redaktør

The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story - 'Manhunt'
Chi-Yoon Chung, redaktør

Twin Peaks - 'Del 8'
Duwayne Dunham, redaktør

USS Callister (sort spejl) ** VINNER **
Selina MacArthur, redaktør


Fremragende billedredigering til forskellige programmering

Carpool Karaoke Primetime Special 2018
Brad Conlin, redaktør
Tom Jarvis, redaktør

Dave Chappelle: Equanimity
Jeff Hours, redaktør

Beruset historie - 'Heroines'
John Cason, redaktør

Fuld frontal med Samantha Bee-gaver: Den store amerikanske * Puerto Rico (* Det er kompliceret)
Jesse Coane, redaktør
Charles Divak, redaktør
Daphne Gomez-Mena, redaktør
Andrew Mendelson, redaktør
Tennille Uithof, redaktør

Sidste uge i aften med John Oliver - 'Wax President Harding (segment)'
Anthony Miale, redaktør

Sidste uge i aften med John Oliver - 'Border Patrol (segment)' **VINDER**
Ryan Barger, redaktør


Fremragende billedredigering til et nonfiction-program

Anthony Bourdain: Dele ukendt - 'Lagos' **VINDER**
Hunter Gross, ACE, redaktør

De trossende - 'Afsnit 3'
Lasse Järvi, redaktør
Doug Pray, redaktør

Jane
Joe Beshenkovsky, ACE, redaktør
Brett Morgen, redaktør
Will Znidaric, redaktør

Wild Wild Country - 'Del 3'
Neil Meiklejohn, redaktør

Zen Diaries Of Garry Shandling
Joe Beshenkovsky, ACE, redaktør


Fremragende billedredigering til et struktureret eller konkurrencerealitetsprogram

Det fantastiske løb - 'Det er bare en million dollars, uden pres'
Amerikansk Ninja Warrior &tyr; Daytona Beach Qualifiers
Queer Eye **VINDER**
RuPaul's Drag Race
Stemmen


Fremragende billedredigering til et ustruktureret virkelighedsprogram

Født sådan
Deadliest Catch
- 'Battle Lines'
Livet under nul - 'Den 11. time'
RuPaul's Drag Race: Untucked - '10s over hele linjen'
United Shades Of America With W. Kamau Bell - 'Sikhs In America' **VINDER**


Fremragende hårstyling til en serie med et kamera

Kronen
Game of Thrones
GLOW
Den forunderlige fru Maisel
Westworld ** VINNER **

clueless breckin meyer


Fremragende hårstyling til en serie med flere kameraer eller speciel

Dans med stjernerne
Jesus Kristus Superstar Live In Concert
RuPaul's Drag Race
**VINDER**
Saturday Night Live
Stemmen


Fremragende hårstyling til en begrænset serie eller film

American Horror Story: Cult
Attentatet mod Gianni Versace: American Crime Story ** WINNER **
Genius: Picasso
gudløse
Den sidste tycoon
Twin Peaks


Fremragende interaktivt program

Det daglige show med Trevor Noah
Fuld frontal med Samantha Bee
Sidste uge i aften med John Oliver
**VINDER**
Late Late Show With James Corden
Saturday Night Live


Fremragende originalt interaktivt program

Tilbage til månen
Blade Runner 2049: Memory Lab
Coco VR
NASA JPL: Cassinis Grand Finale ** VINNER **
Spider-Man Hjemkomst VR-oplevelse


Fremragende kreativ præstation i interaktive medier inden for et scriptet program

Hr. Robot
Rick And Morty
Silicon Valley
13 grunde til
Westworld ** VINNER **


Fremragende kreativ præstation i interaktive medier inden for et ikke-udskrevet program

CONAN uden grænser **VINDER**
Oscars
RuPaul's Drag Race
Se hvad der sker live! Med Andy Cohen
America's Got Talent
Dans med stjernerne
Saturday Night Live
Så du tror at du kan danse
Stemmen


Enestående belysningsdesign / belysningsretning til en speciel sort

60. årlige Grammy Awards
Jesus Kristus Superstar Live In Concert
**VINDER**
Oscars
Super Bowl LII Halftime Show med Justin Timberlake i hovedrollen
71. årlige Tony Awards


Fremragende hovedtiteldesign

Alienisten
Ændret kulstof
Modpart ** VINNER **
GLOW
Westworld


Fremragende makeup til en serie med et kamera (ikke-protetisk)

Game of Thrones
GLOW
Handmaid's Tale
Dette er os
vikinger
Westworld ** VINNER **


Fremragende makeup til en serie med flere kameraer eller speciel (ikke-protetisk)

Dans med stjernerne
Jesus Kristus Superstar Live In Concert
RuPaul's Drag Race
Saturday Night Live
**VINDER**
Stemmen


Fremragende makeup til en begrænset serie eller film (ikke-protetisk)

American Horror Story: Cult
Attentatet mod Gianni Versace: American Crime Story ** WINNER **
Genius: Picasso
Den sidste tycoon
Twin Peaks


Fremragende protetisk makeup til en serie, begrænset serie, film eller speciel

American Horror Story: Cult
The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story
Game Of Thrones ** WINNER **
Star Trek: Discovery
Westworld


Enestående musikskomposition til en serie (Original Dramatic Score)

Game of Thrones - 'Dragen og ulven' **VINDER**
Ramin Djawadi


Marvel's Jessica Jones - 'AKA Playland'
Sean Callery

Der var engang - 'Leaving Storybrooke'
Mark Isham, Cindy O'Connor og Michael Simon

SEAL Team - 'Livets mønster'
W.G. Snuffy Walden og A. Patrick Rose

Star Wars Rebels - 'Familieforening - og farvel'
Kevin Kiner

Westworld -Akane No Mai
Ramin Djawadi

Enestående musikskomposition til en begrænset serie, film eller speciel (original dramatisk score)

Alias ​​Grace - 'Del 1'
Mychael Danna og Jeff Danna

Pendleren (Philip K. Dick's Electric Dreams)
Harry Gregson-Williams

Crazy Diamond (Philip K. Dick & rsquo; s Electric Dreams)
Cristobal Tapia De Veer

gudløse - 'Hjemkomst'
Carlos Rafael Rivera

March Of The Penguins 2: The Next Step ** VINNER **
Cyril Aufort


USS Callister (sort spejl) &tyr; Netflix
Daniel Pemberton

Fremragende musikretning

Bruno Mars: 24K Magic Live At The Apollo
Bruno Mars, musikdirektør

Elton John: Jeg står stadig - en grammy hilsen
Davey Johnstone, musikdirektør

Oscars
Harold Wheeler, musikdirektør

Super Bowl LII Halftime Show med Justin Timberlake i hovedrollen
Adam Wayne Blackstone, musikdirektør

Tony Bennett: Library of Congress Gershwin-prisen for populær sang ** VINNER **
Gregg Field, musikdirektør

Fremragende original musik og sangtekster

'Helt homoseksuelt'
Musik & sangtekster af Mark Rivers
Stor mund - 'Er jeg homoseksuel?'

'På markedet for et mirakel'
Musik & sangtekster af Benj Pasek og Justin Paul
En julehistorie live!

'Høje forbrydelser og forseelser'
Musik og tekster af Jonathan Coulton
Den gode kamp - 'Dag 450'

'Lige startet'
Tekst af Alan Bergman og Marilyn Bergman, Musik af Dave Grusin
Spis morgenmad, hvis du ikke er i besiddelse

'Kom tilbage Barack' **VINDER**
Musik af Eli Brueggemann
Saturday Night Live - 'Vært: Chance The Rapper'


'Buddy Song'
Musik & sangtekster af Steve Martin
Steve Martin & Martin Short: En aften, du vil glemme resten af ​​dit liv

Fremragende original hovedtitel Theme Music

Gudløs ** VINNER **
Carlos Rafael Rivera


Den sidste tycoon
Mychael Danna

Marvel's The Defenders
John Paesano

Putins interviews
Jeff Beal

Nogen Feed Phil
Mike S. Olson, Bridget Ellen Kearney, Michael Calabrese og Rachael Price

Tikken
Chris Bacon

Fremragende musikovervågning

Atlanta - 'Alligator Man'
Jen Malone og Fam Udeorji

Den fantastiske Mrs. Maisel ** VINNER **
Robin Urdang, Amy Sherman-Palladino og Daniel Palladino


Stranger Things - 'Trick Or Treat, Freak'
Nora felder

Dette er os - 'Det bliver dagen'
Jennifer Pyken

Westworld -Akane No Mai
Sean O'Meara


Fremragende gæsteskuespiller i en komedieserie

Katt Williams, Atlanta ** VINNER **
Sterling K. Brown, Brooklyn Nine-Nine
Lin-Manuel Miranda, Bremse din entusiasme
Bryan Cranston, Bremse din entusiasme
Bill Hader, Saturday Night Live
Donald Glover, Saturday Night Live

Fremragende gæsteskuespiller i en dramaserie

Matthew Goode, Kronen
F. Murray Abraham, Fædreland
Cameron Britton, Mindhunter
Gerald McRaney, Dette er os
Ron Cephas Jones, Dette er os ** VINNER **
Jimmi Simpson, Westworld

Fremragende gæsteskuespillerinde i en komedieserie

Wanda Sykes, sort-ish
Maya Rudolph, Det gode sted
Jane Lynch, Den forunderlige fru Maisel
Tiffany Haddish, Saturday Night Live ** VINNER **
Tina Fey, Saturday Night Live
Molly Shannon, Will & Grace

Fremragende gæsteskuespillerinde i en dramaserie

Diana Rigg, Game of Thrones
Samira Wiley, The Handmaid's Tale ** WINNER **
Cherry Jones, Handmaid's Tale
Kelly Jenrette, Handmaid's Tale
Cicely Tyson, Hvordan man kommer væk med mord
Viola Davis, Skandale


Fremragende skuespiller i en kort form komedie eller dramaserie

Miles Tagtmeyer, Gået i stykker
DeStorm Power, Fanget serien
Alexis Denisof, Jeg elsker Bekka & Lucy
James Corden, James Corden's Next James Corden ** VINNER **
Melvin Jackson Jr., Denne Eddie Murphy-rolle er min, ikke din


Fremragende skuespillerinde i en kort form komedie eller dramaserie

Kelli O'Hara, Den utilsigtede ulv
Diarra Kilpatrick, Amerikanske Koko
Christina Pickles, Break A Hip ** VINNER **
Lee Garlington, Gået i stykker
Naomi Grossman, Ctrl Alt Slet
Megan Amram, En Emmy For Megan


Enestående fortæller

Sir David Attenborough, Blue Planet II ** VINNER **
Carl Reiner, Spis morgenmad, hvis du ikke er i besiddelse
Morgan Freeman, March Of The Penguins 2: The Next Step
Charles Dance, Savage Kingdom
Liev Schreiber, 24/7 - 'Canelo-Golovkin'


Enestående vært for et program eller en realitetskonkurrence-program

Ellen DeGeneres, Ellens spil
Jane Lynch, Hollywood Game Night
Heidi Klum og Tim Gunn, Projekt landingsbane
RuPaul, RuPaul's Drag Race **VINDER**
W. Kamau Bell, United Shades Of America With W. Kamau Bell


Fremragende tv-film

Fahrenheit 451
Faderlig
Fortællingen
USS Callister (sort spejl) ** VINNER **
Flint


Fremragende Variety Special (Live)

De 75. årlige Golden Globe Awards
60. årlige Grammy Awards
Jesus Kristus Superstar Live In Concert
**VINDER**
Night Of To Many Stars: America Unites For Autism Programs
Oscars


Fremragende Variety Special (Forindspillet)

Carol Burnett Show 50 års jubilæum Special
Carpool Karaoke Primetime Special 2018
Dave Chappelle: Equanimity
**VINDER**
Fuld frontal med Samantha Bee-gaver: Den store amerikanske * Puerto Rico (* Det er kompliceret)
Steve Martin & Martin Short: En aften, du vil glemme resten af ​​dit liv


Fremragende komedie med kort form eller dramaserie

alias Wyatt Cenac
En Emmy For Megan
Grey's Anatomy: B Team
James Corden's Next James Corden ** VINNER **
The Walking Dead: Red Machete


Fremragende serie med kort form

Mellem scenerne - The Daily Show
Carpool Karaoke: The Series
**VINDER**
Oprettelse Saturday Night Live
Gay of Thrones
Ærlige trailere
The Tonight Show med Jimmy Fallon - Cover Room


Fremragende kort form nonfiction eller reality-serie

Amerikanerne: Den sidste sæson
Anthony Bourdain: Udforsk dele ukendt
**VINDER**
Attentatet mod Gianni Versace: American Crime Story: America's Obsessions
Jay Lenos garage
Top Chef: Sidste chance køkken


Fremragende Børneprogram

Alexa & Katie
Fuller House
The Magical Wand Chase: A Sesame Street Special ** VINNER **
En række uheldige begivenheder
Star Wars Rebels


Fremragende dokumentar- eller nonfiction-special

Icarus
Jim & Andy: The Great Beyond - Med en meget speciel, kontraktligt forpligtet nævnelse af Tony Clifton
Mister Rogers: Det er dig, jeg kan lide
Spielberg
Zen Diaries Of Garry Shandling
**VINDER**


Fremragende dokumentar- eller nonfiction-serie

Amerikanske mestre
Blue Planet II
De trossende
Den fjerde ejendom
Wild Wild Country
**VINDER**


Enestående informationsserie eller speciel

Anthony Bourdain: Dele ukendt **VINDER**
Leah Remini: Scientology And the Aftermath
Min næste gæst behøver ingen introduktion med David Letterman
StarTalk Med Neil deGrasse Tyson
Vice


Enestående fortjeneste ved dokumentarfilmfremstilling

Spøgelsesby
Jane
Stærk ø
**VINDER**
Hvad hjemsøger os


Fremragende struktureret virkelighedsprogram

Antikviteter Roadshow
Fixer øvre
Lip Sync Battle
Queer Eye
**VINDER**
Shark Tank
Hvem tror du du er?


Fremragende ustruktureret virkelighedsprogram

Født sådan
Deadliest Catch
Intervention
Nøgne og bange
RuPaul's Drag Race: Untucked
United Shades Of America With W. Kamau Bell
**VINDER**


Fremragende Reality-Competition Program

Det fantastiske løb
Amerikansk Ninja Warrior
Projekt landingsbane
RuPaul's Drag Race
Top kok
Stemmen


Enestående lydredigering til en komedie- eller dramaserie (en time)

Game of Thrones
Fædreland
Star Trek: Discovery
Stranger Things ** VINNER **
Westworld


Enestående lydredigering til en komedie- eller dramaserie (halvtime) og animation

Atlanta ** VINNER **
ballers
Barry
Star Wars Rebels
Næstformænd


Enestående lydredigering til en begrænset serie, film eller speciel

American Horror Story: Cult
Fahrenheit 451
gudløse
Twin Peaks
USS Callister (sort spejl) ** VINNER **
Waco


Fremragende lydredigering til et nonfiction-program (enkelt- eller multikamera)

Anthony Bourdain: Dele ukendt ** VINNER **
Blue Planet II
De trossende
Jane
Vietnamkrigen & bull; Afsnit 6: Things Fall Apart (januar 1968-juli 1968)
Wild Wild Country


Enestående lydblanding til en komedie- eller dramaserie (en time)

Game Of Thrones ** WINNER **
Handmaid's Tale
Hr. Robot
Stranger Things
Westworld


Enestående lydblanding til en begrænset serie eller film

The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story
Fahrenheit 451
Genius: Picasso ** VINNER **
Twin Peaks
Waco


Enestående lydblanding til en komedie- eller dramaserie (halvtime) og animation

Barry ** VINNER **
Familie fyr
Moderne familie
Mozart i junglen
Silicon Valley


Enestående lydblanding til en række serier eller speciel

60. årlige Grammy Awards
Jesus Kristus Superstar Live In Concert **VINDER**
Sidste uge i aften med John Oliver
Oscars
Stemmen


Enestående lydblanding til et nonfiction-program (enkelt- eller multikamera)

Anthony Bourdain: Dele ukendt **VINDER**
De trossende
Jane
Vietnamkrigen
Wild Wild Country


Fremragende specielle visuelle effekter

Ændret kulstof
Game Of Thrones ** WINNER **
Forsvundet i rummet
Stranger Things
Westworld


Fremragende særlige visuelle effekter i en bærende rolle

The Alienist ** VINNER **
Kronen
Gotham
Handmaid's Tale
Hr. Robot


Fremragende stuntkoordination for en komedieserie eller -program

Brooklyn Nine-Nine
Norman Howell, stuntkoordinator

Cobra Kai
Hiro Koda, stuntkoordinator

GLOW ** VINNER **
Shauna Duggins, stuntkoordinator


Saturday Night Live
Brian Kenneth Smyj, stuntkoordinator

Skamløs
Eddie Perez, stuntkoordinator


Enestående stuntkoordination for en dramaserie, begrænset serie eller film

Sortlisten
Cort L Hessler III, stuntkoordinator

Blinde vinkel
Christopher Place, stuntkoordinator

Game Of Thrones ** WINNER **
Rowley Irlam, stuntkoordinator


Marvels The Punisher
Thom Williams, stuntkoordinator

Westworld
Doug Coleman og Brian Machleit, stuntkoordinator


Fremragende teknisk retning, kameraarbejde, videokontrol til en serie

Big Bang teorien
Dans med stjernerne
Jimmy Kimmel Live!
Sidste uge i aften med John Oliver
Saturday Night Live ** VINNER **
Stemmen


Fremragende teknisk retning, kameraarbejde, videokontrol til en begrænset serie, film eller speciel

Carpool Karaoke Primetime Special 2018
Jesus Kristus Superstar Live In Concert ** VINNER **
Oscars
2018 Rock And Roll Hall of Fame Induction Ceremony
Super Bowl LII Halftime Show med Justin Timberlake i hovedrollen

Rihanna 2016 instagram


Fremragende skrivning til et nonfiction-program

Anthony Bourdain: Dele ukendt - 'Syditalien' **VINDER**
Anthony Bourdain


De trossende - 'Afsnit 1'
Allen Hughes, Lasse Järvi og Doug Pray

Icarus
Bryan Fogel, Mark Monroe og Jon Bertain

Jane
Board morgen

Mister Rogers: Det er dig, jeg kan lide
JoAnn Young

Vietnamkrigen & bull; Afsnit 8: Verdens historie (april 1969-maj 1970)
Geoffrey C. Ward

Det 70. Primetime Emmy Awards, co-hostet af Colin Jost og Michael Che, udsendes live fra Microsoft Theatre i Los Angeles mandag den 17. september og starter kl. 20.00. ET / 5 p.m. PT på NBC. Tjek den fulde liste over nominerede og ET & rsquo; s løbende Emmy dækning her.

MER EMMY COVERAGE 2018:

Emmy-nomineringer i 2018: Den komplette liste

Emmy First-Timers 2018: Ricky Martin, Issa Rae, Jimmi Simpson, Yvonne Strahovski og mere (Exclusive)

Historier bag de Emmy-nominerede episoder i 2018, du har brug for at se (eksklusivt)